Arbejdsplan for U14 Danmarksmesterskaberne 2017
den 21.-23.april 2017 i Ishøj Idrætscenter / Vejlebroskolen.
Version 4 (opdateres løbende, indtil få dage før stævnet).
Henvendelser vedr. arbejdsplan: Jesper Maack, tlf. 31 10 12 46, post@ishojvolley.dk.
Henvendelser vedr. sekretærplan (se nederst), Sohaib Ali, tlf. 26 82 54 66, post@ishojvolley.dk
Torsdag den 20. april 2017
Indkøb Inco
kl.16.00-18.00
Ansvarlige: Jesper M. og Monica
Fredag den 21.april 2017
Afhentning af varer i Bilka, service i klubhus mm. + indflytning af varer og service i skolekøkken
Kl. 16.00-19.00
Ansvarlig: Jesper
Hjælpere: Damian Nowak + Karol Dziuba + Erling
Klargøring af haller og tilskuerpladser
Kl. 16.00-19.00
Ansvarlig: Sohaib
Hjælpere: Ishøj-spillere
Klargøring af skole + indkvartering
Kl. 18.00-21.00
Ansvarlige: Henning og Maibritt
Ledermøde med lidt mad servering kl. 21.30
Kl. 21.00-23.00
Ansvarlige: Erling og Sohaib
Lørdag, den 22. april 2017
Afhentning af morgenbrød hos bageren
Kl. 6.00
Ansvarlig: Inger-Marie
Morgenmad tilberedning og servering + påbegynde frokost + oprydning og opvask
Kl. 6.15-10.00
Ansvarlig: Mette Palner
Hjælpere: Inger-Marie, Lea + veninde.
Åbningsceremoni
Kl. 7.50
Ansvarlig: Erling
Hjælpere: Ishøj-spillere
Turneringsledelse:
kl. 8.00-14.00 Asmus + Marcin
kl. 14.00-20.00 ________ + Artur
Ansvarlig: DVBF
Frokost tilberedning og servering + oprydning og opvask
Kl. 9.00-14.15
Ansvarlig: Annika
Hjælpere: Chakib, Oliver Rydahls far/mor, Mitch, Ralitsa.
Forberedelse og tilberedning af aftensmad
Kl. 14.00-18.15
Ansvarlig: Lorraine
Hjælpere: Steffen, Heidi, Matildes far/mor, Camilla, Annika.
Aftensmad servering + opvask og oprydning
Kl. 18.00-21.30
Ansvarlig: Jesper M.
Hjælpere: Mangler 1 personer mere. Sebastian Sobczak, Betina, Monica, Britt
Ledermøde
kl. 20.00
Ansvarlige: Erling og Sohaib
Søndag, den 23. april 2017
Afhentning af morgenbrød hos bageren
Kl. 6.00
Ansvarlig: Erling
Morgenmad tilberedning og servering + påbegynde frokost + oprydning og opvask
Kl. 6.15-10.00
Ansvarlig: Erling
Hjælpere: Inger-Marie, Marcel, Lizette
Turneringsledelse
kl. 8.30-14.30 Asmus + Marcin
kl. 12.30-18.30 Moe Al + Artur (incl.oprydning)
Ansvarlig: DVBF
Tjek ud, kontrol af lokaler
Kl. 09.00-11.00
Ansvarlige: Henning og Maibritt
Frokost tilberedning og servering + oprydning og opvask
Kl. 9.00-14.00
Ansvarlig: Betina
Hjælpere: John, Jette, Singh, Mitch, Ralitsa.
Oprydning og rengøring i skolekøkken og kantine
Kl. 13.30-16.00
Ansvarlig: Monica
Hjælpere: Mangler 1-2 mere. Britt
Forberedelse af præmieoverrækkelse, medaljebakker mm.
Kl. 14.00-15.00
Ansvarlig: Moe Al
Hjælpere:
Præmieoverrækkelse – klargøring – gennemførelse
Kl. ca.15.00
Ansvarlig: Erling
Hjælpere: Moe Al + ________ + __________
Oprydning i haller + bortkørsel/placering af overskydende varer mm.
Kl. 16.00-18.00
Ansvarlig: Sohaib
Hjælpere: Sebastian Sobczak + ________ + _______ + ________
SEKRETÆRER (henvendelse i stævnekontoret 15 minutter før):
..program med forbehold for forsinkelser…
Lørdag hal 1 (bane 1,2,3 = 6 personer per runde)
08.45 Sofie Dahl +
09.50 Sofie Dahl +
10.55
12.00 Sofie Dahl +
13.05 Simran Chauhan + Mathilde Dahl +
14.10 Simran Chauhan + Mathilde Dahl +
15.15
16.20 Simran Chauhan + Mathilde Dahl +
17.25 Simran Chauhan + Mathilde Dahl +
18.30
Lørdag hal 2 -teenvolley (bane 6,7,8,9 = 4 personer per runde)
08.45
09.35
10.25
11.15
12.05
13.45
14.35
15.25
16.15
17.05
Lørdag hal 3 (bane 4 = 2 personer per runde)
08.45 Szymon Piorkowski +
09.50 Szymon Piorkowski +
10.55
12.00 Szymon Piorkowski +
13.05 Szymon Piorkowski +
14.10
15.15
16.20 Szymon Piorkowski +
17.25 Szymon Piorkowski +
18.30
—————————————————————————-
Søndag hal 1 (bane 1,2,3 = 6 personer per runde)
8.00 Emil Aakjær Lassen
9.15 Emil Aakjær Lassen
10.30
11.45 Emil Aakjær Lassen
13.00 Emil Aakjær Lassen
14.15
Søndag hal 2 – teenvolley (bane 6,7,8,9 = 4 personer per runde)
9.00
10.15
11.30
12.45
14.00
15.00
Søndag hal 3 (bane 4 = 2 personer per runde)
8.00
9.15
10.30
11.45
13.00
14.15