Dommere

Klubbens dommerpolitik
Vores politik er at at enhver spiller fra U16-alderen bør have en B-dommeruddannelse.Det sikrer at man kender reglerne – også som spiller, træner, assistenttræner mv. på andre hold.
Derfor betaler vi det meste af dommeruddannelsens pris.
For dommeruddannelse, kontakt klubsekretær Henning Thomsen

Oversigt over B-dommere, vi har uddannet:
Eksamensdato – navn
__.__.____ Sohaib Ali tel.: 2682 5466 mail: sohaib@ishojvolley.dk
__.__.____ Henrik Gravesen mail: Hgbyg@hotmail.dk
19.01.2009 Asmus Skafte Böttcher tel.: 2063 0138 mail: asbot@live.dk
19.01.2009 Dines Skafte Böttcher tel.: 2063 8018 mail: dines@ishojvolley.dk
08.10.2012 Thea Skafte Böttcher mail: Thea.skafte@live.dk
29.04.2014 Magnus Holm mail: sfoleder@gmail.com
29.04.2014 Kristian Rieland mail: kristian@rieland.dk

Oversigt over A-dommere, vi har uddannet:
10.10.2011 Erling Böttcher tel.: 4063 1601 mail: erling@ishojvolley.dk
17.11.2016 Jesper Maack tel.: 3110 1245 mail: jesper.maack@cph.dk
17.11.2016 Simran Chauhan tel.: 3044 9028 mail: simirajput30442gmail.com
17.11.2016 Wiktoria Anna Zielinska tel.:4233 6020 mail: wikt0100@hotmail.com
17.11.2016 Julie Lomholt Nielsen tel.: 2022 2762 mail: juliepigen00@gmail.com
17.11.2016 Julie Rygaard tel.: 2126 6848 mail: julierygaard@live.dk
17.11.2016 Anna Maria Vang Møller tel.: 4075 1913 mail: annamariavangmoller@live.dk
17.11.2016 Jonas Marcussen tel.: 5315 2622 mail: jonasmarcussen@outlook.dk

Ikke aktiv i klubben længere:
__.__.____ Peter Honoré (A)
B-dommere:
__.__.____ Andreas Friis Mikkelsen*
19.01.2009 Bjørn Kristiansen*
19.01.2009 Morten Kristiansen*
19.01.2009 Sarah Dyrstrøm*
19.01.2009 Kevin Bengtsson*
19.01.2009 Nikolai Stormbrik*
19.01.2009 Frederik Nielsen*
29.04.2014 Frederik Voss