DM 2015 kampe + resultater

PS: Kig ind efter stævnet og se fotogalleri fra DM.

Nedenfor finder du kampprogrammet og løbende opdatering af resultater:

HAL 1 = bane 2 – 3 – 4 (bane 4 nærmest p-pladsen)
HAL 2 = bane 5 – 6 – 7 – 8 – 9 (bane 5 nærmest café) – her er teenvolley
HAL 3 = bane 1

Puljeinddeling:

DRENGE TEENVOLLEY

Pulje HPulje I
Gentofte VolleyFrøbjerg GF
Randers VKBRH Volley
Hundelev UIIshøj Volley 2
Pulje J
Lyseng IF
Bramming IF
Ishøj Volley
Lør08:45H15Gentofte VolleyRanders VK2-025-525-7
Lør08:45I16Frøbjerg GFBRH Volley2-027-2525-23
Lør09:35H25Randers VKHundelev UI0-213-2513-25
Lør09:35J16Lyseng IFBramming IF2-025-2325-20
Lør10:25I25BRH VolleyIshøj Volley.22-025-1425-14
Lør10:25J26Bramming IFIshøj Volley0-214-2515-25
Lør11:15I36Ishøj Volley.2Frøbjerg GF0-213-2515-25
Lør11:15H35Hundelev UIGentofte Volley0-221-2511-25
Lør12:05J36Ishøj VolleyLyseng IF2-025-1825-18
Lør13:45K15Ishøj Volley.2Gentofte Volley0-27-255-25
Lør13:45L16Frøbjerg GFHundelev UI0-222-2513-25
Lør14:35K25Lyseng IFIshøj Volley.22-025-1025-11
Lør14:35M16BRH VolleyRanders VK2-025-1725-22
Lør15:25L25Hyndelev UIBramming IF2-025-1325-21
Lør15:25M26Ishøj VolleyBRH Volley2-025-1425-19
Lør16:15L35Bramming IFFrøbjerg GF2-025-1325-18
Lør16:15K36Gentofte VolleyLyseng IF2-025-1125-15
Lør17:05M36Randers VKIshøj Volley0-210-2510-25
Søn09:00N15Gentofte VolleyBramming IF2-025-1225-11
Søn09:55N25Bramming IFBRH Volley2-124-2625-2015-13
Søn11:45N36BRH VolleyGentofte Volley0-28-2512-25
Søn09:00O16Lyseng IFHundelev UI0-222-2518-25
Søn10:50O25Hundelev UIIshoj Volley0-219-2517-25
Søn11:45O35Ishøj VolleyLyseng IF2-025-1725-15
Søn09:55P16Ishøj Volley.2Frøbjerg GF0-217-258-25
Søn10:50P26Frøbjerg GFRanders VK2-125-1914-2515-12
Søn12:40P36Randers VKIshøj Volley.22-025-1725-15
Søn12:405-6 pl5BRH VolleyLyseng IF2-025-2125-9
Søn13:35Finale5Gentofte VolleyIshøj Volley2-025-1425-17
Søn13:353-4 pl6Bramming IFHundelev UI1-230-2813-255-15

PIGER TEENVOLLEY

Pulje DPulje E
BRH VolleyRosenlund VK
Andst UIVejle UV
Lynge-Uggeløse IFBRH Volley 2
Randers VKLyseng IF
Hundelev UIGentofte 1
Gentofte 2Vordingborg VK
Lør08:45D17Andst UIRanders VK1-221-2525-2218-20
Lør08:45D28BRH VolleyLynge-Uggeløse IF2-025-725-12
Lør08:45D39Hundelev UIGentofte.22-025-2025-15
Lør09:35E17Vejle UVBRH Volley.21-225-1622-2513-15
Lør09:35E28Lyseng IFGentofte2-026-2425-17
Lør09:35E39Vordingborg VKRosenlund VK0-215-259-25
Lør10:25D47Lynge-Uggeløse IFGentofte.20-211-2523-25
Lør10:25D58BRH VolleyRanders VK2-025-1625-4
Lør10:25D69Andst UIHundelev UI2-025-2325-16
Lør11:15E47Rosenlund VKVejle UV2-025-1725-15
Lør11:15E58Lyseng IFVordingborg VK2-119-2525-1815-5
Lør11:15E69BRH Volley.2Gentofte2-025-825-11
Lør12:05D77Gentofte.2Andst UI0-222-2510-25
Lør12:05D88Lynge-Uggeløse IFRanders VK0-221-2514-25
Lør12:05D99Hundelev UIBRH Volley0-216-2510-25
Lør13:45E77GentofteRosenlund VK0-211-2512-25
Lør13:45E88BRH Volley.2Lyseng IF1-223-2526-245-15
Lør13:45E99Vordingborg VKVejle UV0-222-2512-25
Lør14:35D107Lynge-Uggeløse IFHundelev UI2-125-1616-2515-13
Lør14:35D118Randers VKGentofte.22-125-1720-2515-9
Lør14:35D129BRH VolleyAndst UI2-025-2325-23
Lør15:25E107Vejle UVGentofte2-125-2725-1515-12
Lør15:25E118Rosenlund VKLyseng IF2-025-1925-14
Lør15:25E129BRH Volley.2Vordingborg VK2-025-1425-19
Lør16:15D137Gentofte.2BRH Volley0-23-255-25
Lør16:15D148Randers VKHundelev UI2-025-1725-22
Lør16:15D159Andst UILynge-Uggeløse IF2-025-1425-10
Lør17:05E137GentofteVordingborg VK1-221-2526-2416-18
Lør17:05E148Rosenlund VKBRH Volley.22-025-1825-14
Lør17:05E159Vejle UVLyseng IF2-119-2525-2315-9
SØNDAG
Søn09:00F17Randers VKRosenlund VK0-219-2514-25
Søn09:00F28Andst UIBRH Volley.22-025-1025-21
Søn09:00F39Vejle UVBRH Volley0-218-252-25
Søn09:55G17Gentofte.2Lyseng IF0-217-2523-25
Søn09:55G28Lynge-Uggeløse IFVordingborg VK1-211-2525-186-15
Søn09:55G39GentofteHundelev UI2-114-2525-2315-10
Søn10:50F47Vejle UVRanders VK1-225-2219-2511-15
Søn10:50F58Andst UIRosenlund VK0-219-2514-25
Søn10:50F69BRH Volley.2BRH Volley0-216-2510-25
Søn11:45G47GentofteGentofte.21-225-2020-2514-16
Søn11:45G58Lynge-Uggeløse IFLyseng IF0-222-2518-25
Søn11:45G69Vordingborg VKHundelev UI1-225-1625-2710-15
Søn12:40F77BRH VolleyRosenlund VK0-224-2624-26
Søn12:40F88Randers VKBRH Volley.22-025-1425-14
Søn12:40F99Andst UIVejle UV2-025-2025-13
Søn13:35G77Hundelev UILyseng IF0-220-2520-25
Søn13:35G88Gentofte.2Vordingborg VK1-225-2313-259-15
Søn13:35G99Lynge-uggeløse IFGentofte2-025-1325-14
Søn14:303-4 pl9Randers VKAndst UI1-218-2525-2312-15
Søn14:30Finale7Rosenlund VKBRH Volley2-127-2925-2015-12

PIGER VOLLEYBALL

Pulje APulje A
Lyngby-GladsaxeGentofte Volley
VK VestsjællandBedsted KFUM
DHV OdenseEnghave VK 
Team KøgeHvidovre VK 
Ishøj VolleyGrøndal EV 
Lør08:45A11VK Vestsjælland Ishøj Volley1-225-1314-2514-16
Lør09:50A21Lyngby-GladsaxeTeam Køge 2-123-2525-2115-10
Lør10:55A31DHV OdenseIshøj Volley0-221-2515-25
Lør12:00A41VK Vestsjælland Team Køge 1-220-2525-127-15
Lør13:05A51Lyngby-GladsaxeDHV Odense2-025-1825-13
Lør14:10A61Team Køge Ishøj Volley0-215-2519-25
Lør15:15A71VK Vestsjælland DHV Odense2-125-1623-2515-13
Lør16:20A81Ishøj VolleyLyngby-Gladsaxe1-217-2525-2013-15
Lør17:25A91DHV OdenseTeam Køge 0-216-2513-25
Lør18:30A101Lyngby-GladsaxeVK Vestsjælland 1-220-2525-2011-15
Lør08:45B12Bedsted KFUMGrøndal EV 0-222-2514-25
Lør09:50B22Gentofte VolleyHvidovre VK 2-025-1825-21
Lør10:55B32Enghave VK Grøndal EV 2-126-2412-2520-18
Lør12:00B42Bedsted KFUMHvidovre VK 2-025-2025-19
Lør13:05B52Gentofte VolleyEnghave VK 1-220-2525-1717-19
Lør14:10B62Hvidovre VK Grøndal EV 1-225-1819-2512-25
Lør15:15B72Bedsted KFUMEnghave VK 0-218-2518-25
Lør16:20B82Grøndal EV Gentofte Volley1-223-2525-2211-15
Lør17:25B92Enghave VK Hvidovre VK 2-025-1325-17
Lør18:30B102Gentofte VolleyBedsted KFUM2-025-1325-8
SØNDAG
Søn09:00Kvart 11Gentofte VolleyTeam Køge2-117-2525-2315-9
Søn09:00Kvart 22Lyngby-GladsaxeGrøndal EV2-026-2425-19
Søn10:15B-Semi 11Bedsted KFUMDHV Odense0-221-2516-25
Søn10:15B-Semi 22VK VestsjællandHvidovre VK2-025-1825-16
Søn11:30Semi 11Ishøj VolleyGentofte Volley2-025-725-21
Søn11:30Semi 22Enghave VKLyngby-Gladsaxe0-221-2511-25
Søn12:455-6 pl.1Team KøgeGrøndal EV2-119-2525-1315-13
Søn12:457-8 pl2DHV OdenseVK Vestsjælland0-222-2515-25
Søn12:459-10 pl3Bedsted KFUMHvidovre VK0-214-2519-25
Søn14:003.-4. Pl2Gentofte VolleyEnghave VK2-114-2525-2119-17
Søn14:00Finale1Ishøj VolleyLyngby-Gladsaxe0-217-2516-25

DRENGE VOLLEYBALL

 
VK Vestsjælland
Jels IF
Lyngby-Gladsaxe
Ikast KFUM
DHV Odense
Grøndal EV
Hvidovre-Køge
Lør08:45C13VK VestsjællandIkast KFUM2-025-825-8
Lør08:45C24Jels IFDHV Odense2-125-1522-2515-17
Lør09:50C34Lyngby-GladsaxeGrøndal EV2-118-2525-2015-10
Lør10:55C43Ikast KFUMHvidovre-Køge0-25-2513-25
Lør10:55C54DHV OdenseVK Vestsjælland0-27-2517-25
Lør12:00C64Grøndal EVJels IF2-025-1225-14
Lør13:05C74Lyngby-GladsaxeHvidovre-Køge2-025-925-12
Lør14:10C84Ikast KFUMGrøndal EV0-211-259-25
Lør15:15C93VK VestsjællandLyngby-Gladsaxe2-121-2525-715-10
Lør15:15C104DHV OdenseHvidovre-Køge0-220-2520-25
Lør16:20C114Jels IFIkast KFUM2-116-2525-1415-13
Lør17:25C124Grøndal EVVK Vestsjælland0-215-2525-27
Lør18:30C133Lyngby-GladsaxeDHV Odense2-025-1025-21
Lør18:30C144Jels IFHvidovre-Køge0-220-2521-25
SØNDAG
Søn09:00C153Lyngby-GladsaxeIkast KFUM2-025-1225-7
Søn09:00C164VK VestsjællandJels IF2-025-925-4
Søn10:15C173DHV OdenseGrøndal EV0-212-2520-25
Søn10:15C184VK VestsjællandHvidovre-Køge2-18-2525-1615-9
Søn11:30C193Jels IFLyngby-Gladsaxe0-27-2514-25
Søn11:30C204Grøndal EVHvidovre-Køge2-025-525-14
Søn12:45C214Ikast KFUMDHV Odense0-219-2523-25
Søn14:303-4. pl4Grøndal EVHvidovre-Køge2-025-2325-17
Søn15:00Finale1VK VestsjællandLyngby-Gladsaxe2-025-2325-18