DM 2014 kampe + resultater

PS: Kig ind efter stævnet og se fotogalleri fra DM.

Nedenfor finder du kampprogrammet og løbende opdatering af resultater:

HAL 1 = bane 2 – 3 – 4 (bane 4 nærmest p-pladsen)
HAL 2 = bane 5 – 6 – 7 – 8 – 9 (bane 5 nærmest café) – her er teenvolley
HAL 3 = bane 1

Puljeinddeling:

DRENGE

VOLLEYBALL

Farum-Holte
Vejle Ungdomsvolley
DHV Odense
Lyngby-Gladsaxe
Hvidovre-Køge
VK Vestsjælland
Gentofte Volley

DRENGE

TEENVOLLEY

Pulje DPulje E
Grøndal EVBRH Volley A
BVC EsbjergIshøj Volley
Aalborg HIKFrøbjerg GF A
Frøbjerg GF BEnghave VK
BRH Volley BIF Centrum

PIGER

VOLLEYBALL

Pulje APulje B
Lyngby-GladsaxeHvidovre VK
VK VestsjællandDHV Odense
Jels IFHolstebro KFUM
Grøndal EVFarum-Holte
Ishøj VolleyGentofte Volley

PIGER

TEENVOLLEY

Pulje FPulje G
Team KøgeAmager VK
Vejle UngdomsvolleyRosenlund VK
Skive FVKGjern IF
Bogø IFLyngby-Gladsaxe
VK VestjællandAndst IF
Hvidovre VK

PIGER

TEENVOLLEY

Lør08:45F17Vejle UngdomsvolleyVK Vestsjælland2-0
25-1525-13
Lør09:35F27Team KøgeBogø IF2-025-1325-15
Lør10:25F37Skive FVKVK Vestsjælland2-124-2625-1615-9
Lør11:15F47Vejle UngdomsvolleyBogø IF0-222-2518-25
Lør12:05F57Team KøgeSkive FVK2-025-525-11
Lør14:00F67Bogø IFVK Vestsjælland2-025-1125-14
Lør14:50F77Vejle UngdomsvolleySkive FVK2-025-1426-24
Lør15:40F87VK VestsjællandTeam Køge0-210-2511-25
Lør16:30F97Skive FVKBogø IF0-218-2521-25
Lør17:20F107Team KøgeVejle Ungdomsvolley2-025-925-8
Lør08:45G19Amager VKGjern IF2-025-1725-12
Lør08:45G28Lyngby-GladsaxeAndst UIF2-025-1825-10
Lør09:35G39Andst UIFAmager VK0-216-256-25
Lør09:35G48Hvidovre VKRosenlund VK0-210-2514-25
Lør10:25G59Gjern IFLyngby-Gladsaxe0-213-2521-25
Lør12:20G69Rosenlund VKAndst UIF2-125-923-2515-5
Lør12:20G78Gjern IFHvidovre VK2-025-1825-18
Lør13:10G89Rosenlund VKGjern IF2-025-2125-21
Lør13:10G98Amager VKLyngby-Gladsaxe1-225-1719-2514-16
Lør14:00G109Andst UIFHvidovre VK2-025-2125-11
Lør15:40G19Rosenlund VKLyngby-Gladsaxe0-223-2520-25
Lør15:40G148Hvidovre VKAmager VK0-28-255-25
Lør16:30G109Lyngby-GladsaxeHvidovre VK2-025-725-6
Lør16:30G118Gjern IFAndst UIF2-025-1425-21
Lør17:20G129Amager VKRosenlund VK1-224-2627-2513-15
SØNDAG
Søn09:50H17Skive FVKHvidovre VK2-118-2525-1719-17
Søn09:50H29Gjern IFVK Vestsjælland2-025-1725-12
Søn11:30H37Skive FVKAndst UIF1-226-2421-2514-16
Søn11:30H49VK VestsjællandHvidovre VK2-025-2125-17
Søn13:10H57Gjern IFSkive FVK2-025-1525-19
Søn13:10H69Andst UIFVK Vestsjælland2-026-2427-25
Søn09:00Kvart 17Bogø IFAmager VK0-219-2511-25
Søn09:00Kvart 29Rosenlund VKVejle Ungdomsvolley1-227-2925-2211-15
Søn10:40Semi 17Team KøgeVejle Ungdomsvolley2-025-1125-13
Søn10:40Semi 29Lyngby-GladsaxeAmager VK0-223-2523-25
Søn12:205-6. pl7Bogø IFRosenlund VK0-225-1525-19
Søn12:203-4 pl9Vejle UngdomsvolleyLyngby-Gladsaxe0-216-2517-25
Søn14:00Finale7Team KøgeAmager VK2-025-2125-15

DRENGE

TEENVOLLEY

Lør08:45D15BVC EsbjergBRH Volley.B0-223-2520-25
Lør09:35D25Grøndal EVFrøbjerg GF.B2-025-825-8
Lør10:25D35Aalborg HIKBRH Volley.B1-225-2323-2514-16
Lør11:15D45BVC EsbjergFrøbjerg GF.B2-025-2025-17
Lør12:05D55Grøndal EVAalborg HIK2-025-1425-4
Lør14:00D65Frøbjerg GF.BBRH Volley.B2-025-1225-23
Lør14:50D75BVC EsbjergAalborg HIK1-225-2117-2513-15
Lør15:40D85BRH Volley.BGrøndal EV0-210-2510-25
Lør16:30D95Aalborg HIKFrøbjerg GF.B2-125-2221-2515-12
Lør17:20D105Grøndal EVBVC Esbjerg2-025-425-11
Lør08:45E16Ishøj VolleyIF Centrum2-025-2128-26
Lør09:35E26BRH Volley.AEnghave VK1-225-2725-1410-15
Lør10:25E36Frøbjerg GF.AIF Centrum0-219-2511-25
Lør11:15E46Ishøj VolleyEnghave VK2-131-2923-2517-15
Lør12:05E56BRH Volley.AFrøbjerg GF.A2-025-1125-9
Lør14:00E66Enghave VKIF Centrum2-025-2125-13
Lør14:50E76Ishøj VolleyFrøbjerg GF.A2-025-1425-15
Lør15:40E86IF CentrumBRH Volley.A0-213-2517-25
Lør16:30E96Frøbjerg GF.AEnghave VK0-222-2520-25
Lør17:20E106BRH Volley.AIshøj Volley2-025-1625-23
SØNDAG
Søn09:00Kvart 15Enghave VKBRH Volley B2-025-1725-17
Søn09:00Kvart 26Aalborg HIKIshøj Volley0-220-2517-25
Søn09:50B-Semi 15IF CentrumBVC Esbjerg2-026-2425-15
Søn09:50B-Semi 26Frøbjerg GF AFrøbjerg GF B0-220-2513-25
Søn10:40Semi 15Grøndal EVEnghave VK2-025-1525-18
Søn10:40Semi 26BRH Volley AIshøj Volley2-025-925-14
Søn11:305-6 pl.5BRH Volley. BAalborg HIK1-225-2021-2513-15
Søn11:309-10 pl6BVC EsbjergFrøbjerg GF.B1-224-2625-1810-15
Søn12:203.-4. Pl5Enghave VK
Ishøj Volley1-224-2625-1916-18
Søn12:207-8 pl6IF CentrumFrøbjerg GF.A2-122-2525-2015-10
Søn13:10Finale5Grøndal EVBRH Volley.A2-118-2525-1115-7

PIGER

VOLLEYBALL

Lør08:45A11VK VestsjællandIshøj Volley2-025-1125-13
Lør09:50A21Lyngby-GladsaxeGrøndal EV2-025-925-18
Lør10:55A31Jels IFIshøj Volley0-221-2520-25
Lør12:00A41VK VestsjællandGrøndal EV1-225-1317-2513-15
Lør13:05A51Lyngby-GladsaxeJels IF2-025-1925-8
Lør14:10A61Grøndal EVIshøj Volley2-027-2525-21
Lør15:15A71VK VestsjællandJels IF2-025-1525-14
Lør16:20A81Ishøj VolleyLyngby-Gladsaxe0-28-2512-25
Lør17:25A91Jels IFGrøndal EV2-025-2225-22
Lør18:30A101Lyngby-GladsaxeVK Vestsjælland2-025-2025-15
Lør08:45B12DHV OdenseGentofte Volley2-025-925-23
Lør09:50B22Hvidovre VKFarum-Holte0-226-2819-25
Lør10:55B32Holstebro KFUMGentofte Volley1-215-2525-215-15
Lør12:00B42DHV OdenseFarum-Holte2-025-2225-12
Lør13:05B52Hvidovre VKHolstebro KFUM2-025-1325-11
Lør14:10B62Farum-HolteGentofte Volley1-225-1519-2510-15
Lør15:15B72DHV OdenseHolstebro KFUM2-025-1625-10
Lør16:20B82Gentofte VolleyHvidovre VK1-222-2527-2513-15
Lør17:25B92Holstebro KFUMFarum-Holte0-216-258-25
Lør18:30B102Hvidovre VKDHV Odense0-219-2518-25
SØNDAG
Søn09:00Kvart 11Farum-HolteGrøndal EV2-025-1826-24
Søn09:00Kvart 22VK VestsjællandHvidovre VK2-025-1925-17
Søn10:15B-Semi 11Gentofte VolleyIshøj Volley2-025-925-10
Søn10:15B-Semi 22Jels IFHolstebro KFUM2-025-2225-19
Søn11:30Semi 11Lyngby-GladsaxeFarum-Holte2-025-1225-16
Søn11:30Semi 22DHV OdenseVK Vestsjælland1-223-2525-1810-15
Søn12:455-6 pl.1Grøndal EVHvidovre VK0-223-2523-25
Søn12:457-8 pl2Gentofte VolleyJels IF2-025-825-10
Søn12:459-10 pl3Ishøj VolleyHolstebro KFUM2-130-2820-2515-8
Søn14:003.-4. Pl2Farum-HolteDHV Odense0-213-2523-25
Søn14:00Finale1Lyngby-GladsaxeVK Vestsjælland2-025-2025-23

DRENGE

VOLLEYBALL

Lør09:00C13Farum-HolteLyngby-Gladsaxe2-025-1325-13
Lør09:00C24Vejle UngdomsvolleyHvidovre-Køge0-214-2517-25
Lør10:00C34DHV OdenseVK Vestsjælland2-117-2525-2215-5
Lør11:00C43Lyngby-GladsaxeGentofte Volley0-223-2514-25
Lør11:00C54Hvidovre-KøgeFarum-Holte0-220-2513-25
Lør12:00C64VK VestsjællandVejle Ungdomsvolley2-025-1625-16
Lør13:00C74DHV OdenseGentofte Volley2-025-1525-14
Lør14:00C84Lyngby-GladsaxeVK Vestsjælland0-213-2520-25
Lør15:00C93Farum-HolteDHV Odense2-025-1325-22
Lør15:00C104Hvidovre-KøgeGentofte Volley0-218-2522-25
Lør16:00C114Vejle UngdomsvolleyLyngby-Gladsaxe0-216-2514-25
Lør17:00C124VK VestsjællandFarum-Holte2-025-2026-24
Lør18:00C133DHV OdenseHvidovre-Køge1-225-1525-278-15
Lør18:00C144Vejle UngdomsvolleyGentofte Volley1-215-2525-218-15
SØNDAG
Søn09:00C153DHV OdenseLyngby-Gladsaxe2-025-1125-13
Søn09:00C164Farum-HolteVejle Ungdomsvolley2-025-125-16
Søn10:15C173Hvidovre-KøgeVK Vestsjælland0-222-2519-25
Søn10:15C184Farum-HolteGentofte Volley2-025-1125-11
Søn11:30C193Vejle UngdomsvolleyDHV Odense0-220-259-25
Søn11:30C204VK VestsjællandGentofte Volley2-025-1425-17
Søn12:45C214Lyngby-GladsaxeHvidovre-Køge1-224-2625-2114-16
Søn14:303-4. pl4DHV OdenseGentofte Volley2-025-2225-16
Søn15:00Finale1VK VestsjællandFarum-Holte2-125-2021-2515-11