DM 2012 kampe+resultater

PS: Kig ind efter stævnet og se fotogalleri fra DM.

Her er hele kampprogrammet med resultater:

Puljeinddeling:

DRENGE

Pulje APulje B
Grøndal EVGentofte Volley
Hvidovre VKDHV Odense
LKB GistrupIshøj Volley
Jels IFIkast KFUM
Bedsted KFUMAmager VK
Hillerød G&ISydvest

PIGER

Pulje CPulje D
Team KøgeGentofte Volley
Farum-HolteBRH Volley
Grøndal EVDHV Odense
Jels IFHvidovre VK
Fortuna VolleyIkast KFUM
Skive FVKIshøj Volley

Indledende kampe (hele lørdagen + 1.kamp søndag):

KLNr.PuljeHold A-Hold BSæt1.sæt2.sæt3.sæt
09:00201Drenge1Grøndal EV-Bedsted KFUM2-025-1225-15
09:00202Drenge2Hvidovre VK-Hillerød G&I2-025-625-18
09:00203Drenge3LKB Gistrup-Jels IF0-211-258-25
09:00101Piger4Team Køge-Fortuna Volley2-025-1425-10
09:00102Piger5Farum-Holte-Skive FVK2-025-1125-20
09:00103Piger6Grøndal EV-Jels IF2-025-1625-18
10:10204Drenge1Gentofte Volley-Amager VK2-025-1225-22
10:10205Drenge2DHV Odense-Sydvest2-025-2125-19
10:10206Drenge3Ishøj Volley-Ikast KFUM0-25-2511-25
10:10104Piger4Gentofte Volley-Ikast KFUM2-125-2020-2515-7
10:10105Piger5BRH Volley-Ishøj Volley2-025-1225-7
10:10106Piger6DHV Odense-Hvidovre VK2-124-2626-2415-6
11:20207Drenge1Grøndal EV-LKB Gistrup2-025-825-11
11:20208Drenge2Hvidovre VK-Jels IF2-025-2225-14
11:20209Drenge3Bedsted KFUM-Hillerød G&I2-025-825-23
11:20107Piger4Team Køge-Grøndal EV2-025-1425-21
11:20108Piger5Farum-Holte-Jels IF0-226-2812-25
11:20109Piger6Fortuna Volley-Skive FVK2-025-1125-18
KLNr.PuljeHold A-Hold BSæt1.sæt2.sæt3.sæt
12:30210Drenge1Gentofte Volley-Ishøj Volley2-025-525-8
12:30211Drenge2DHV Odense-Ikast KFUM1-221-2525-147-15
12:30212Drenge3Amager VK-Sydvest2-125-1920-2515-8
12:30110Piger4Gentofte Volley-DHV Odense2-025-1525-15
12:30111Piger5BRH Volley-Hvidovre VK2-025-1425-14
12:30112Piger6Ikast KFUM-Ishøj Volley2-025-1625-18
14:15213Drenge1Hvidovre VK-LKB Gistrup2-025-1725-16
14:15214Drenge2Grøndal EV-Hillerød G&I2-025-925-8
14:15215Drenge3Jels IF-Bedsted KFUM0-223-2523-25
14:15113Piger4Farum-Holte-Grøndal EV0-221-2523-25
14:15114Piger5Team Køge-Skive FVK2-025-1225-17
14:15115Piger6Jels IF-Fortuna Volley0-214-2520-25
15:25216Drenge1DHV Odense-Ishøj Volley2-025-925-15
15:25217Drenge2Gentofte Volley-Sydvest2-025-1525-12
15:25218Drenge3Ikast KFUM-Amager VK2-025-1125-20
15:25116Piger4BRH Volley-DHV Odense2-125-1023-2515-9
15:25117Piger5Gentofte Volley-Ishøj Volley2-025-1625-11
15:25118Piger6Hvidovre VK-Ikast KFUM0-221-2515-25
16:35219Drenge1Grøndal EV-Hvidovre VK0-223-2522-25
16:35220Drenge2Jels IF-Hillerød G&I2-025-1925-12
16:35221Drenge3LKB Gistrup-Bedsted KFUM0-218-2514-25
16:35120Piger4Jels IF-Skive FVK2-025-1725-22
16:35121Piger5Grøndal EV-Fortuna Volley1-225-1518-2510-15
16:35119Piger6Team Køge-Farum-Holte2-025-1225-10
17:50222Drenge1Gentofte Volley-DHV Odense2-025-1425-16
17:50223Drenge2Ikast KFUM-Sydvest2-025-1825-22
17:50224Drenge3Ishøj Volley-Amager VK0-223-2511-25
17:50123Piger4Hvidovre VK-Ishøj Volley1-222-2525-1913-15
17:50124Piger5DHV Odense-Ikast KFUM1-210-2525-1911-15
17:50122Piger6Gentofte Volley-BRH Volley2-025-1825-22
Søndag
KLNr.PuljeHold A-Hold BSæt1.sæt2.sæt3.sæt
08:30125Piger1Team Køge-Jels IF2-025-1125-20
08:30126Piger2Grøndal EV-Skive FVK2-025-725-8
08:30127Piger3Farum-Holte-Fortuna Volley0-210-2513-25
08:30128Piger4Gentofte Volley-Hvidovre VK2-025-925-13
08:30129Piger5DHV Odense-Ishøj Volley2-025-1825-16
08:30130Piger6BRH Volley-Ikast KFUM2-025-1525-12
09:45225Drenge1Grøndal EV-Jels IF2-025-1825-15
09:45226Drenge2LKB Gistrup-Hillerød G&I0-220-2517-25
09:45227Drenge3Hvidovre VK-Bedsted KFUM2-025-1925-18
09:45228Drenge4Gentofte Volley-Ikast KFUM2-025-1426-24
09:45229Drenge5Ishøj Volley-Sydvest1-225-2316-2513-15
09:45230Drenge6DHV Odense-Amager VK2-025-1026-24

Afsluttende placeringskampe søndag:

KLNr.PuljeHold A-Hold BSæt1.sæt2.sæt3.sæt
11.15131piger6Team Køge-BRH Volley0-214-2518-25
11.15132piger1Gentofte Volley-Fortuna Volley2-025-925-15
11.15133piger2Grøndahl EV-DHV Odense2-120-2525-1615-4
11.15134piger3Ikast KFUM-Jels IF2-125-1526-2815-8
11.15135piger4Farum-Holte-Hvidovre VK2-125-1820-2515-8
11.15136piger5Ishøj Volley-Skive FVK2-121-2525-1215-10
12:30231drenge6Hvidovre VK-Ikast KFUM2-025-2225-23
12:30232drenge1Gentofte Volley-Grøndahl EV2-025-2125-23
12:30233drenge2Bedsted KFUM-Amager VK2-025-2325-14
12:30234drenge3DHV Odense-Jels IF2-027-2526-24
12:30235drenge4Hillerød G&I-Ishøj Volley2-025-1825-23
12:30236drenge5Sydvest-LKB Gistrup2-025-1225-15
13:45137piger1Team Køge-Fortuna Volley2-025-1525-21
13:45138piger3Grøndal EV-Ikast KFUM0-221-2512-25
13:45139piger2DHV Odense-Jels IF2-111-2525-2315-13
13:45140piger5Farum-Holte-Ishøj Volley2-025-1825-19
13:45141piger4Hvidovre VK-Skive FVK2-123-2525-2215-11
14:00142piger6BRH Volley-Gentofte Volley0-221-2514-25
15:00237drenge1Ikast KFUM-Grøndal EV0-214-2523-25
15:00238drenge3Bedsted KFUM-DHV Odense0-211-2517-25
15:00239drenge2Amager VK-Jels IF0-220-2513-25
15:00240drenge5Hillerød G&I-Sydvest2-025-2025-22
15:00241drenge4Ishøj Volley-LKB Gistrup1-225-2022-2511-15
15:15242drenge6Hvidovre VK-Gentofte Volley1-226-2415-255-15