Arkiv arrangementer

Nedenfor kan du søge enkeltarrangementer – og se liste med de seneste 400 arrangementer:

Dato / tid: Arrangement Ansvarlige
søn 13.08.2017
kl. 11:00 - 14:00
HU14-16 spillermøde+hygge
Klubhuset, Ishøj
---
tors 10.08.2017
kl. 00:00
1.træningsdag
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
søn 25.06.2017 - 29.06.2017
kl. 00:00
High Performance Sommercamp
Hyldgårdshallerne, Ikast
klubsekretær
fre 23.06.2017 - 9.08.2017
kl. 00:00
Skoleferie ---
søn 11.06.2017
kl. 10:00 - 18:00
Venskabsstævne næste års hold
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretæren
fre 9.06.2017
kl. 18:00 - 23:00
Årsfest 2017
Gildbroskolen, Ishøj
klubsekretær
tirs 6.06.2017
kl. 18:30 - 21:30
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
Henning Thomsen
man 5.06.2017
kl. 00:00
Grundlovsdag ---
fre 2.06.2017 - 3.06.2017
kl. 17:00 - 21:00
FREDAG! Beach Tour Ishøj m.hjælper
Ishøj Strand, Ishøj
klubsekretær
tors 1.06.2017
kl. 19:00 - 21:00
Byrådets pokalfest 2017
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning Thomsen
tors 25.05.2017 - 26.05.2017
kl. 00:00
Kr. Himmelfart ---
ons 24.05.2017
kl. 19:00 - 21:00
SVBKs årsmøde
Taastrup Idræts Center, Taastrup
Henning Thomsen
søn 21.05.2017
kl. 09:30 - 13:30
Kidsvolley lev.0-1 SM
Hvissingehallen, Glostrup
Betina
søn 21.05.2017
kl. 09:00 - 15:30
Kidsvolley lev.3 SM
Sundbyhallerne, København S
Sohaib
lør 20.05.2017
kl. 09:00 - 18:00
SM i teen 1+2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretæren
fre 19.05.2017 - 21.05.2017
kl. 00:00
DM for U16 i Odense
Højbyhallen, Odense S
Sohaib Ali
tirs 16.05.2017
kl. 19:00 - 21:00
Møde med RS Rødovre
Rødovrehallen, Rødovre
---
fre 12.05.2017
kl. 00:00
St. Bededag ---
søn 7.05.2017
kl. 10:00 - 15:00
Repræsentantskabsmøde DVBF
Scandic hotel, Kolding, Kolding
---
søn 7.05.2017
kl. 09:00 - 16:00
Kidsvolley lev.4 SM
Ny Holtehal, Holte
Betina
søn 7.05.2017
kl. 08:15 - 16:00
HU Grand Prix finaler
Korsørhallen, Korsør
Erling (U14)
søn 7.05.2017
kl. 08:15 - 15:30
DU Grand Prix finaler
Korsørhallen, Korsør
Sohaib
lør 6.05.2017
kl. 08:45 - 14:00
Kidsvolley lev.2 SM
Korsørhallen, Korsør
Betina
ons 3.05.2017
kl. 17:30 - 21:00
Ligaklubmøde
Idrættens Hus, Brøndby
---
man 1.05.2017
kl. 00:00
1. maj fridag ---
søn 30.04.2017
kl. 11:00 - 14:00
D1: Holbæk hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 29.04.2017
kl. 10:45 - 16:00
DU16 SM: VK Holbæk ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Mitch
lør 29.04.2017
kl. 10:45 - 16:00
DU16 SM: Vestegnens ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Mitch
lør 29.04.2017
kl. Hele dagen
Hygge
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
fre 28.04.2017
kl. 18:00 - 20:00
Try-out herre 1
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling Böttcher
ons 26.04.2017
kl. 17:15 - 18:15
HU14 forældremøde
Strandgårdskolen, 2635
Erling
fre 21.04.2017 - 23.04.2017
kl. 18:00
DM for U14 (med hjælper)
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
se medlemsinfo > arbejdsplaner (efter log ind)
fre 21.04.2017
kl. 00:00
Try out herre 1
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling Böttcher
fre 21.04.2017 - 23.04.2017
kl. 00:00
DM for U14 (uden hjælper)
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
tors 20.04.2017
kl. 19:00 - 21:00
Liga: 2.bronzekamp i Hvidovre
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
klubsekretær
tirs 18.04.2017
kl. 18:20 - 22:00
D1: Holbæk ude
Bjergmarkshallen, Holbæk
Mitch
man 10.04.2017 - 17.04.2017
kl. 00:00
Påskeferie ---
søn 9.04.2017
kl. 12:30 - 18:30
Kidsvolley level 2
Buddinge Skole, Søborg
Sohaib
lør 8.04.2017
kl. 17:00 - 22:00
Spillermøde/hygge for 4. og 5. klasserne
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
lør 8.04.2017
kl. 08:00 - 17:00
HU Grand Prix
Korsørhallen, Korsør
Erling (U14) / Rafal (U16-18)
lør 8.04.2017
kl. 08:00 - 17:00
DU Grand Prix
Korsørhallen, Korsør
Sohaib
lør 8.04.2017 - 9.04.2017
kl. 00:00
DM U18
Gentoftehallen, Gentofte
---
tors 6.04.2017
kl. 19:00 - 21:00
Liga: 1.bronzekamp hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretær
ons 5.04.2017
kl. 17:30 - 21:00
D1: Roskilde ude
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Mitch
tirs 4.04.2017
kl. 18:30 - 21:30
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
Henning Thomsen
søn 2.04.2017
kl. 18:00 - 20:00
((Liga: 5.semifinale ude))
Marienlystcentret, Odense C
klubsekretær
søn 2.04.2017
kl. 09:40 - 16:00
HU16 SM: Holbæk ude
Korsørhallen, Korsør
Rafal
søn 2.04.2017
kl. 09:40 - 16:00
HU16 SM: Grøndal ude
Korsørhallen, Korsør
Rafal
søn 2.04.2017
kl. 09:00 - 15:30
Kidsvolley lev.3 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
søn 2.04.2017
kl. 07:40 - 15:00
DU16 SM: Grøndal ude
Asgårdskolen, Køge
Mitch
søn 2.04.2017
kl. 07:40 - 15:00
DU16 SM: Gentofte ude
Asgårdskolen, Køge
Mitch
søn 2.04.2017
kl. 07:40 - 15:00
Aflyst DU16 SM: Vestegn.Voll ude
Asgårdskolen, Køge
Mitch
fre 31.03.2017
kl. 19:00
H1 i klubhuset
Klubhuset, Ishøj
---
tors 30.03.2017
kl. 18:30 - 20:30
Liga: 4.semifinale hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretær
ons 29.03.2017
kl. 18:40 - 21:40
H2: Rødovre ude
Rødovrehallen, Rødovre
Rafal
tirs 28.03.2017
kl. 19:00 - 21:00
Møde med RS Rødovre
Klubhuset, Ishøj
Henning Thomsen
tirs 28.03.2017
kl. 17:30 - 21:45
Aflyst D1: Ringsted ude
Bengerd Hallen, Ringsted
Mitch
søn 26.03.2017
kl. 15:00 - 17:00
Liga: 3.semifinale ude
Marienlystcentret, Odense C
Erling
søn 26.03.2017
kl. 15:00 - 18:00
D1: Frb. hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
søn 26.03.2017
kl. 13:40 - 17:40
H2: Frb. ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Rafal
søn 26.03.2017
kl. 10:30 - 14:30
HU14 SM ude
Bellahøjhal 2, Brønshøj
Erling
søn 26.03.2017
kl. 09:30 - 13:30
Kidsvolley level 0-2
Buddinge Skole, Søborg
Betina
søn 26.03.2017
kl. 09:15 - 16:30
Kidsvolley level 4 - AFLYST
Asgårdskolen, Køge
Sohaib
søn 26.03.2017
kl. 08:45 - 15:45
DU14 SM hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
lør 25.03.2017
kl. 09:00 - 15:30
aflyst: Kidsvolley level 3
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Sohaib
ons 22.03.2017
kl. 20:30 - 22:30
Liga: 2.semifinale ude
Klostermarkshallen, Odense SV
---
man 20.03.2017
kl. 18:00 - 21:00
H2: Glostrup hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Rafal
søn 19.03.2017
kl. 18:00 - 21:00
Liga: 1.semifinale hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Betina Marcussen
lør 18.03.2017 - 19.03.2017
kl. 10:30 - 15:00
Kids & Teentræf u.hjælper
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 18.03.2017 - 19.03.2017
kl. 10:30 - 15:00
Kids & Teentræf m.hjælper
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
se medlemsinfo > arbejdsplaner
man 13.03.2017
kl. 17:00 - 20:00
DU18 SM: Gentofte hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Mitch
søn 12.03.2017
kl. 11:45 - 18:05
DU14 SM ude
Bogøhallen, Bogø
Sohaib
søn 12.03.2017
kl. 10:40 - 14:40
H2: Amager ude
Sundbyhallerne, København S
Rafal
søn 12.03.2017
kl. 08:40 - 14:40
HU14 SM ude
Korsørhallen, Korsør
Erling
søn 12.03.2017
kl. 08:40 - 12:00
D1: Roskilde ude/ FLYTTET!
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Mitch
lør 11.03.2017
kl. 12:15 - 16:15
Kidsvolley level 0-2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Betina
lør 11.03.2017
kl. 09:40 - 16:00
DU16 SM: Team Køge ude
Rødovrehallen, Rødovre
Mitch
lør 11.03.2017
kl. 09:40 - 16:00
DU16 SM: RS Rødovre ude
Rødovrehallen, Rødovre
Mitch
lør 11.03.2017
kl. 09:40 - 16:00
DU16 SM: Farum-Holte ude
Rødovrehallen, Rødovre
Mitch
tors 9.03.2017
kl. 18:30 - 20:30
Liga: Kvartfin. ASV Aarhus ude
Aarhus svømmestadion/ Frederiksbjerghallerne, Aarhus C
Erling
man 6.03.2017
kl. 18:00 - 21:00
D1: Hillerød hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Mitch
søn 5.03.2017
kl. 11:30 - 15:30
H2: DTU ude
Polythallen, Kgs. Lyngby
Rafal
søn 5.03.2017
kl. 10:00 - 19:00
Afmeldt DU Grand Prix Sohaib
søn 5.03.2017
kl. 08:30 - 16:30
HU Grand Prix
Bybækhallen, Farum
Erling (U14) / Rafal (U16-18)
søn 5.03.2017
kl. 07:40 - 11:00
D1: Volley.3 ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Mitch
søn 5.03.2017
kl. 00:00
Liga: KVARTFINALE mod ASV Aarhus hjemme 15.30
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretær
lør 4.03.2017
kl. 12:00 - 18:30
Kidsvolley level 4
Rosenlundhallen, Skovlunde
Sohaib
fre 3.03.2017 - 5.03.2017
kl. 16:30 - 17:15
Landsmesterskab 2017, Vejen
Vejen Idrætscenter, Vejen
---
tirs 28.02.2017
kl. 19:00 - 21:00
Generalforsamling 2017
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
søn 26.02.2017
kl. 12:00 - 18:00
Fastelavn - AFLYST.
Klubhuset, Ishøj
Betina
lør 25.02.2017
kl. 09:15 - 15:45
Kidsvolley level 0-2 - AFLYST
Sørbyhallen, Slagelse
Betina
tirs 21.02.2017
kl. 19:00 - 22:30
Liga: Middelfart VK hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Anja Nielsen
man 20.02.2017 - 24.02.2017
kl. 00:00
Vinterferie ---
lør 18.02.2017
kl. 17:00 - 20:30
Liga : Hvidovre VK hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Jesper Maack
lør 18.02.2017
kl. 14:45 - 16:45
Fællesspisning / kampoptakt
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Signe
lør 18.02.2017
kl. 14:00 - 17:00
H2: VLI hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
tors 16.02.2017
kl. 08:00 - 14:00
Skolestævne 4.-5.klasser
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib Ali
søn 12.02.2017
kl. 12:00 - 14:00
Liga: VK Vestsjælland ude
Korsørhallen, Korsør
---
tors 9.02.2017
kl. 19:00 - 22:00
Liga: Gentofte Volley hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Betina Marcussen
tors 9.02.2017
kl. 16:50 - 20:00
DU18 SM: VK Vestsj ude
Tjørnehøjskolens Hal, Brøndby
Mitch
tors 9.02.2017
kl. 16:50 - 20:00
DU18 SM: Vestegnens ude
Tjørnehøjskolens Hal, Brøndby
Mitch
tirs 7.02.2017
kl. 18:30 - 22:00
Sponsorkursus
Klubhuset, Ishøj
---
man 6.02.2017
kl. 17:00 - 20:00
HU18 SM:Lyngby-Glads hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Rafal
man 6.02.2017
kl. 17:00 - 20:00
HU18 SM: Gentofte hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Rafal
lør 4.02.2017
kl. 13:00 - 16:30
Liga: Marienlyst Odense ude
Dalumhallen, Odense S
---
fre 3.02.2017 - 5.02.2017
kl. 16:35 - 20:35
Elitetræf ungdom
Ishøj Stationsvej 52 v.Burger King, Ishøj
klubsekretær
man 30.01.2017
kl. 16:30 - 20:00
DU18 SM: Team Køge ude
Asgårdskolen, Køge
Mitch
man 30.01.2017
kl. 16:30 - 20:00
DU18 SM: Lyngby-Glads ude
Asgårdskolen, Køge
Mitch
søn 29.01.2017
kl. 09:20 - 14:20
HU14 SM ude
Kildeskovshallen, Gentofte
Erling
søn 29.01.2017
kl. 08:30 - 14:00
DU14 SM ude
Ny Holtehal, Holte
Sohaib
lør 28.01.2017
kl. 14:00 - 17:00
H2: Himmelev hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
lør 28.01.2017
kl. 12:00 - 15:00
D1: Ringsted hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 28.01.2017
kl. 10:30 - 14:30
Kidsvolley level 0-2
Rødovrehallen, Rødovre
Betina
søn 22.01.2017
kl. 11:10 - 15:30
DU16 SM:VK4000 ude
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Mitch
søn 22.01.2017
kl. 11:10 - 15:30
DU16 SM: Enghave ude
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Mitch
søn 22.01.2017
kl. 09:15 - 14:35
HU16 SM:Vestj/Lyngb-Gl.ude
Engelsborghallen, Lyngby
Rafal
søn 22.01.2017
kl. 08:40 - 14:00
HU16 SM: VKVestsj ude
Engelsborghallen, Lyngby
Rafal
lør 21.01.2017
kl. 17:00 - 20:30
Liga: Lyngby-Gladsaxe hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Flemming Nielsen
lør 21.01.2017
kl. 14:45 - 16:45
Fællesspisning / kampoptakt
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Signe
lør 21.01.2017
kl. 14:00 - 17:00
H2: Aarby hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
lør 21.01.2017
kl. 12:00 - 15:00
D1: Roskilde hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 21.01.2017 - 22.01.2017
kl. 07:00 - 18:00
Pokalfestival 2017
Marienlystcentret, Odense C
Betina, tlf. 2215 2782
tors 19.01.2017
kl. 18:30 - 20:00
Forældremøde DU14
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
tirs 17.01.2017
kl. 17:15 - 19:45
HU18 SM: VK Vestsjælland ude
Gladsaxe Idrætshal 2, Søborg
Rafal
søn 15.01.2017
kl. 14:00 - 16:00
Liga: ASV Århus ude
Århus Gl. Stadionhal, Århus C
---
søn 15.01.2017
kl. 13:20 - 16:40
D1: Hillerød ude
Sophienborgskolen, Hillerød
Mitch
lør 14.01.2017
kl. 12:30 - 17:30
HU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling (U14)
lør 14.01.2017
kl. 12:00 - 17:30
DU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
tors 12.01.2017
kl. 18:15 - 19:45
Forældremøde kids 5.kl.
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
tors 12.01.2017
kl. 17:00 - 18:30
Forældremøde kids 0-4.kl.
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
ons 28.12.2016
kl. 18:30 - 21:30
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
---
fre 23.12.2016 - 2.01.2017
kl. 00:00
Juleferie ---
fre 16.12.2016 - 18.12.2016
kl. 17:50 - 20:30
Final 4: Pokal semifinale mod Gentofte, FÆLLES TRANSPORT
Frederiksberghallerne, Frederiksberg
Maibritt Skouborg
søn 11.12.2016
kl. 10:30 - 14:00
H2: Glostrup IC ude
Hvissingehallen, Glostrup
Rafal
søn 11.12.2016
kl. 09:45 - 15:00
Kids level 0-1 / 2 ude -AFLYST
Korsørhallen, Korsør
Coach: Betina
søn 11.12.2016
kl. 09:40 - 17:20
HU GP Julemix
Rødovrehallen, Rødovre
Erling
søn 11.12.2016
kl. 09:40 - 17:20
DU GP Julemix
Rødovrehallen, Rødovre
Sohaib
lør 10.12.2016
kl. 19:15 - 21:15
Liga: Middelfart VK ude
Lillebæltshallen, Middelfart
---
lør 10.12.2016
kl. 12:40 - 18:20
Kids level 4 ude
Sundbyhallerne, København S
Sohaib
lør 10.12.2016
kl. 10:40 - 14:30
D1: Vestegnens Volley ude
Brøndby Stadion, Stadionhal 1, Brøndby
Mitch
søn 4.12.2016
kl. 14:00 - 16:00
Liga: Hvidovre VK ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
søn 4.12.2016
kl. 09:00 - 13:15
Kids level 2 ude AFLYST
Bavnehøjhallen, København SV
Coach: Betina
søn 4.12.2016
kl. 09:00 - 17:30
DU16 SM: Vestsjælland ude
Gladsaxe sportshal, Gladsaxe
Mitch
søn 4.12.2016
kl. 09:00 - 17:30
DU16 SM: Lyngby-Glads.ude
Gladsaxe sportshal, Gladsaxe
Mitch
søn 4.12.2016
kl. 09:00 - 17:30
DU16 SM: Amager VK ude
Gladsaxe sportshal, Gladsaxe
Mitch
søn 4.12.2016
kl. 08:30 - 14:30
HU16 SM: Hvidovre-Køge ude
Bellahøjhallerne, Brønshøj
Rafal
søn 4.12.2016
kl. 08:30 - 14:30
HU16 SM: Amager VK ude
Bellahøjhallerne, Brønshøj
Rafal
lør 3.12.2016
kl. 12:00 - 19:00
Kids level 3 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib Ali
lør 3.12.2016
kl. 08:30 - 15:00
HU18 SM: Hvidovre-Køge ude
Kildeskovshallen, Gentofte
Rafal
lør 3.12.2016
kl. 08:30 - 15:00
HU18 SM: Farum-Holte ude
Kildeskovshallen, Gentofte
Rafal
lør 3.12.2016
kl. 08:30 - 15:00
DU18 SM: Farum-Holte ude
Gladsaxe sportshal, Gladsaxe
Mitch
lør 3.12.2016
kl. 08:30 - 15:00
DU18 SM: Amager VK ude
Gladsaxe sportshal, Gladsaxe
Mitch
fre 2.12.2016
kl. 19:00 - 22:00
Liga: ASV Århus hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Anja/Betina____
Bolde+gulv: ______ + _____ +_____ + _______ + ______ (kids)
Sekretærer: ________ + ______ + _______.
Entré: Henning+Brit.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
fre 2.12.2016
kl. 18:00 - 18:45
Hygge før ligakamp
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
søn 27.11.2016
kl. 09:30 - 13:30
Kids level 0-1 ude AFLYST
Hvissingehallen, Glostrup
Coach: Betina
søn 27.11.2016
kl. 08:30 - 14:30
HU Grand Prix
Kildeskovshallen, Gentofte
Erling
søn 27.11.2016
kl. 08:00 - 16:30
DU Grand Prix
Nymarkshallen, Slagelse
Sohaib
lør 26.11.2016
kl. 18:00 - 23:00
Julefest - alle !
Strandgårdskolen, Ishøj
Betina Marcussen
lør 26.11.2016
kl. 15:00 - 17:30
Liga: Pokal 1/4 finale Middelfart ude
Lillebæltshallen, Middelfart
---
lør 26.11.2016
kl. 14:00 - 17:00
H2: Frederiksberg.2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
lør 26.11.2016
kl. 12:40 - 18:20
Kids level 4 ude - AFLYST.
Asgårdskolen, Køge
Sohaib
lør 26.11.2016
kl. 12:00 - 15:00
D1: mod VK Holbæk hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
man 21.11.2016
kl. 08:00 - 14:00
Skolestævne 2.-3.klasser
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Jesper Maack
lør 19.11.2016
kl. 13:20 - 17:20
Kids level 2 ude
Buddinge Skole, Søborg
Betina
lør 19.11.2016 - 20.11.2016
kl. 07:00 - 17:00
Vestsjælland ungdomsstævne
Antvorskov Skole, Slagelse
klubsekretær
fre 18.11.2016 - 20.11.2016
kl. 00:00
Liga: Nordic Club Championship i Bergen, Norge
Stemmemyren Idrettshall, Bergen
Erling Böttcher
tors 17.11.2016
kl. 17:00 - 22:00
Dommerkursus(2. del)
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning
man 14.11.2016
kl. 18:00 - 21:00
H2: Hillerød hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Rafal
søn 13.11.2016
kl. 15:30 - 19:30
D1: Frederiksberg.3 ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Mitch
søn 13.11.2016
kl. 09:20 - 17:50
HU Grand Prix ude
Gladsaxe Idrætshal 2, Søborg
Erling
søn 13.11.2016
kl. 09:00 - 17:30
DU Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling, Rafal, Sohaib, Mitch
lør 12.11.2016
kl. 17:30 - 19:30
Spillermøde herre 1
Klubhuset, Ishøj
---
lør 12.11.2016
kl. 15:00 - 18:30
Liga: Gentofte Volley ude
Kildeskovshallen, Gentofte
---
lør 12.11.2016
kl. 12:45 - 17:00
Kids level 0-1 ude
Sundbyhallerne, København S
Coach: Betina
lør 12.11.2016
kl. 09:50
Kids level 3/4 ude
Sofielundskolen, Holbæk
Sohaib
tors 10.11.2016
kl. 17:00 - 22:00
Dommerkursus
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning
ons 9.11.2016
kl. 18:30 - 21:00
Klubaften
Klubhuset, Ishøj
Henning
søn 6.11.2016
kl. 10:30 - 14:30
Kids level 2 ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Coach: Betina
lør 5.11.2016
kl. 17:30 - 21:00
Liga: Marienlyst hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Jesper Maack
Bolde+gulv: Emil M.+ Lucas Møller +Niklas M +Yassine + ______ (kids)
Sekretærer: Julie +Victoria+ _______.
Entré: Henning+Brit.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
lør 5.11.2016
kl. 14:00 - 18:00
H2: Lyngby-Glads.5 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
lør 5.11.2016
kl. 12:00 - 15:00
D1: Aarby volley hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 5.11.2016
kl. 09:30 - 15:30
Ligaklubmøde
Idrættens Hus, Brøndby
---
søn 30.10.2016
kl. 16:00 - 18:00
Liga: Pokal Aalborg ude
Aalborg Stadionhal, Aalborg
---
søn 30.10.2016
kl. 10:20 - 14:20
Kids level 0-1 / 2 ude
Rødovrehallen, Rødovre
Coach: Betina
søn 30.10.2016
kl. 09:15 - 15:15
Kids level 3/4 ude
Hvissingehallen, Glostrup
Sohaib
søn 30.10.2016
kl. 08:30 - 12:30
H2: Himmelev VK.2 ude
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Rafal
søn 30.10.2016
kl. 08:00 - 14:00
D1: Sorø ude AFLYST
Sorø Hallen, Sorø
Mitch
lør 29.10.2016
kl. 09:00 - 17:00
HU Grand Prix
Gildbroskolen, Ishøj
Erling, Rafal, Sohaib, Mitch
lør 29.10.2016
kl. 09:00 - 17:00
DU Grand Prix
Gildbroskolen, Ishøj
Sohaib
søn 23.10.2016
kl. 16:00 - 18:00
Liga: Lyngby-Gladsaxe ude
Engelsborghallen, Lyngby
---
søn 23.10.2016
kl. 08:30 - 14:00
H2: VLI.2 ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Rafal
lør 22.10.2016
kl. 11:30 - 14:30
D1: Vestsjælland hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
tors 20.10.2016
kl. 10:00 - 18:00
Græskar udskæring
Klubhuset, Ishøj
---
man 17.10.2016 - 21.10.2016
kl. 00:00
Efterårsferie ---
søn 16.10.2016
kl. 09:00 - 15:30
Kids level 3/4 ude
Bybækhallen, Farum
Sohaib
lør 15.10.2016
kl. 12:20 - 16:20
Kids level 0-1 / 2 ude
Gadehaveskolen, Taastrup
Coach: Betina
man 10.10.2016
kl. 19:00 - 22:30
Liga: Vestsjælland hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Betina
Bolde+gulv: ______ + _____ +_____ + _______ + ______ (kids)
Sekretærer: ________ + ______ + _______.
Entré: Henning+Brit.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
man 10.10.2016
kl. 17:00 - 22:00
Al træning aflyst idag ---
søn 9.10.2016
kl. 09:10 - 16:30
HU Grand Prix
Roskilde Gymnasium, Roskilde
Erling
søn 9.10.2016
kl. 08:30 - 15:00
DU Grand Prix
Buddinge Skole, Søborg
Sohaib
søn 9.10.2016
kl. 08:00 - 13:00
D1: VK Vestsjælland 4 ude
Søndermarkshallen, Slagelse
Mitch
lør 1.10.2016
kl. 13:30 - 16:30
H2: DTU Volley hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Rafal
lør 1.10.2016
kl. 11:30 - 14:30
D1: Ringsted IF hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 1.10.2016
kl. 08:45 - 13:45
Kids level 0-1 / 2 ude AFLYST
Sørbyhallen, Slagelse
Coach: Betina
lør 1.10.2016
kl. 08:30 - 16:30
Kids level 3/4 ude
Sørbyhallen, Slagelse
Sohaib
fre 30.09.2016
kl. 18:00
Klubhusaften herrer
Klubhuset, Ishøj
Marcin
tirs 27.09.2016
kl. 18:30 - 21:00
Klubaften for alle
Klubhuset, Ishøj
Henning Thomsen
søn 25.09.2016
kl. 08:00 - 14:30
DU Grand Prix
Søndermarkshallen, Slagelse
Sohaib
lør 24.09.2016
kl. 15:30 - 18:30
D1: Lyngby-Gladsaxe hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Mitch
lør 24.09.2016
kl. 12:00 - 17:00
Kids level 2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib Ali
lør 24.09.2016
kl. 12:00 - 17:00
Kids level 0-1 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib Ali
lør 24.09.2016
kl. 10:00 - 19:30
Liga: Træningskamp Sverige
Hylte/Halmstad Arena (Örnahallen), Hyltebruk
Erling
lør 24.09.2016
kl. 10:00 - 16:20
Kids level 3/4 ude
Rødovrehallen, Rødovre
Sohaib
tirs 20.09.2016
kl. 18:30 - 20:00
E-score kursus
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretæren
lør 17.09.2016
kl. 07:15 - 20:15
Liga: 1-dags stævne i Lund
Högevall Idrottshal, Lund
---
tors 15.09.2016
kl. 00:00 - 18:15
Forældremøde kidsvolley
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Betina
fre 9.09.2016
kl. 16:00 - 22:00
Du14 hygge i klubhuset
Klubhuset, Ishøj
---
fre 9.09.2016
kl. 11:00 - 17:00
Fritidsmesse for unge i Ishøj
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
klubsekretær
tors 8.09.2016
kl. 18:30 - 20:00
DU14 Informations Møde
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
tirs 6.09.2016
kl. 18:30 - 21:30
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
---
lør 3.09.2016 - 4.09.2016
kl. 07:00 - 22:00
Ligastævne i Rostock
OSPA Arena, Rostock
Erling Böttcher
lør 6.08.2016 - 7.08.2016
kl. 18:00 - 12:00
Herre 1 i klubhuset
Klubhuset, Ishøj
---
lør 9.07.2016 - 10.07.2016
kl. 00:00
Pige hygge
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
tors 30.06.2016 - 2.07.2016
kl. 09:00 - 15:00
Volleyball Sommercamp 2016
Ny Rosenlundhal, Skovlunde
Sohaib
man 27.06.2016 - 10.08.2016
kl. 00:00
Skolesommerferie ---
søn 26.06.2016 - 30.06.2016
kl. 00:00
High Performance Sommercamp
Hyldgårdshallerne, Ikast
Erling
fre 17.06.2016 - 19.06.2016
kl. 09:00 - 19:00
Beachvolleytour Ishøj Strand
Ishøj Strand, Ishøj
Henning Thomsen
tors 16.06.2016
kl. 19:00 - 21:30
Forældremøder U14-16-18
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning Thomsen
lør 11.06.2016
kl. 00:00 - 18:00
Klatreskoven for DU14 og 4 klasserne Sohaib Ali
fre 3.06.2016
kl. 18:00 - 23:59
Årsfest 2016
Strandgårdskolen, Ishøj
---
lør 28.05.2016
kl. 09:00 - 17:00
Venskabsturnering
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
tors 26.05.2016
kl. 19:00 - 21:00
Byrådets pokalfest 2016
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning Thomsen
søn 22.05.2016
kl. 09:30 - 16:00
SM Kids level 3
Hvissingehallen, Glostrup
sohaib
søn 22.05.2016
kl. 09:15 - 14:00
SM Kids level 0-1
Ny Holtehal, Holte
sohaib
søn 22.05.2016
kl. 08:00 - 18:30
SM Teenvolley OBS:ændret spillested og tid
Rødovrehallen, Rødovre
Coach: Ergin/Erling
lør 21.05.2016 - 22.05.2016
kl. 16:00 - 11:00
efterhygge for DU16
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
lør 21.05.2016 - 22.05.2016
kl. 16:00 - 11:00
efterhygge for DU16
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
lør 21.05.2016
kl. 10:35 - 16:15
Grandprix finaler DU
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
lør 21.05.2016
kl. 10:00 - 15:00
DVBF's årsmøde
Scandic hotel, Kolding, Kolding
---
lør 21.05.2016
kl. 09:45 - 17:00
Grandprix finaler HU
Korsørhallen, Korsør
Coach: Erling
tirs 17.05.2016
kl. 18:30 - 21:30
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
Henning Thomsen
man 16.05.2016
kl. 00:00
Pinseferie ---
lør 14.05.2016 - 16.05.2016
kl. 00:00
Talentcenter Pinsecamp
Hyldgårdshallerne, Ikast
Erling
ons 11.05.2016
kl. 19:00 - 21:00
SVBK rep.møde
Taastrup Idræts Center, Taastrup
---
søn 8.05.2016
kl. 11:00 - 20:00
Rafal
Klubhuset, Ishøj
Rafal
tors 5.05.2016 - 6.05.2016
kl. 00:00
Kr. Himmelfartsferie ---
tirs 3.05.2016
kl. 17:30 - 22:00
DVBF ligaklubmøde
Idrættens Hus, Brøndby
---
lør 30.04.2016 - 1.05.2016
kl. 16:30
efterhygge for deltagerene til level 4
Klubhuset, Ishøj
Sohaib
lør 30.04.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix HU
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Coach: Erling
lør 30.04.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix DU
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
lør 30.04.2016
kl. 09:30 - 16:30
kidsvolley SM i level 2 & 4
Ballerup Super Arena, Ballerup
Sohaib
tors 28.04.2016
kl. 20:15 - 21:45
Generalforsamling
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Henning Thomsen
fre 22.04.2016
kl. 00:00 - 14:30
St. bededags træning for 4-5 kl
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
fre 22.04.2016
kl. 00:00
St. Bededag ---
søn 17.04.2016
kl. 09:30 - 16:00
Kidsvolley level 0-1-2
Søndermarkshallen, Slagelse
Coach: Britt
søn 17.04.2016
kl. 09:15 - 16:15
Aflyst !! Kidsvolley level 3
Bavnehøjhallen, København SV
Coach: Sohaib
søn 17.04.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix HU
Ny Holtehal, Holte
Coach: Jens Christensen, Ollies far
søn 17.04.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms GP DU/ AFLYST ---
fre 15.04.2016 - 17.04.2016
kl. 16:30 - 17:10
Landsmesterskaber Ungdom
Vejen Idrætscenter, Vejen
Sohaib
tors 14.04.2016
kl. 19:00 - 21:00
Liga: 2.DM BRONZE Hvidovre VK ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
fre 8.04.2016
kl. 19:00 - 21:00
Liga: 1.DM BRONZE Hvidovre VK hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Betina
Speaker+DJ: Sohaib
Datavolley: Dines+Erling
e-score: _____
boldlangere: _______
fre 8.04.2016 - 10.04.2016
kl. 18:00
DM for U14 (med hjælper)
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
se medlemsinfo > arbejdsplaner
fre 8.04.2016 - 10.04.2016
kl. 00:00
DM for U14 (uden hjælper)
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
ons 6.04.2016
kl. 19:15 - 22:00
Bestyrelsesmøde AFLYST
Klubhuset, Ishøj
---
ons 6.04.2016
kl. 19:00 - 21:00
Herre 2: Himmelev VK hjemme
Strandgårdskolen, Ishøj
Coach: Mitch
søn 3.04.2016
kl. 14:00 - 16:00
Dame 1: Lyngby-Gladsaxe ude
Buddinge Skole, Søborg
Coach: Ergin
søn 3.04.2016
kl. 09:15 - 16:15
Kidsvolley level 3
Hvissingehallen, Glostrup
Coach: Betina
lør 2.04.2016
kl. 12:15 - 19:15
Kidsvolley level 4
Ny Rosenlundhal, Skovlunde
Coach: Sohaib
tors 31.03.2016
kl. 16:45 - 20:30
Dame 1: Farum-Holte ude
Ny Holtehal, Holte
Coach: Ergin
man 28.03.2016
kl. 09:00 - 15:00
camp kids/ungdom AFLYST
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Campleder: Sohaib
fre 25.03.2016
kl. 15:00 - 17:00
Liga:Middelfart semifinale ude
Lillebæltshallen, Middelfart
---
tors 24.03.2016
kl. 15:00 - 17:00
Liga:Marienlyst semifinale ude
Lillebæltshallen, Middelfart
---
man 21.03.2016
kl. 16:30 - 22:30
Herre2: Aarby ude
Aarby Fritidscenter, Kalundborg
Erling/Mitch
man 21.03.2016 - 23.03.2016
kl. 09:00 - 15:00
Træningscamp kids/ungdom
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Campleder: Sohaib
man 21.03.2016 - 28.03.2016
kl. 00:00
Påskeferie ---
søn 20.03.2016
kl. 11:00 - 13:00
Dame 1: VLI ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Coach: Ergin
søn 20.03.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix HU16
Bavnehøjhallen, København SV
Erling
søn 20.03.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix HU14
Hillerødgades sportshal, København
Erling
ons 16.03.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning HU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
ons 16.03.2016
kl. 13:00 - 17:30
Dame 1: Frederiksberg 5 ude
Bülowsvejhallen, Frederiksberg C
Coach: Ergin
søn 13.03.2016
kl. 15:00 - 17:00
Liga:Middelfart semifinale ude
Ny Holtehal, Holte
---
søn 13.03.2016
kl. 09:15 - 15:00
SM-kampe DU16
Asgårdskolen, Køge
---
søn 13.03.2016
kl. 08:30 - 16:00
SM-kampe HU16
Bellahøjhallerne, Brønshøj
Erling
lør 12.03.2016 - 13.03.2016
kl. 10:30 - 15:00
Kids & Teentræf u.hjælper
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 12.03.2016 - 13.03.2016
kl. 10:30 - 15:00
Kids & Teentræf m.hjælper
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
se medlemsinfo > arbejdsplaner
fre 11.03.2016
kl. 20:00 - 22:00
Liga:Marienlyst semifinale ude
Ny Holtehal, Holte
---
ons 9.03.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning DU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
søn 6.03.2016
kl. 11:00 - 13:00
Herre 2: VLI ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Coach: Mitch
søn 6.03.2016
kl. 09:15 - 14:15
Kidsvolley level 2 - Aflyst
Bybækhallen, Farum
Coach: Betina
lør 5.03.2016
kl. 12:30 - 17:00
Kidsvolley level 0-1 AFLYST
Gadehaveskolen, Taastrup
Coach: Betina
lør 5.03.2016
kl. 11:00 - 17:00
HU14 DM-kval.teenvolley hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Ergin
lør 5.03.2016
kl. 11:00 - 17:00
DM-kval.volleyball HU14
Sundbyhallerne, København S
Erling
lør 5.03.2016
kl. 11:00 - 17:00
DM-kval.volleyball DU14
Bavnehøjhallen, København SV
Ergin
lør 5.03.2016
kl. 10:00 - 17:30
Kidsvolley level 3-4
Sofielundskolen, Holbæk
Sohaib Ali
ons 2.03.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning HU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
tirs 1.03.2016
kl. 20:00 - 22:00
Dame 1: Holbæk ude
Sofielundskolen, Holbæk
Coach: Ergin
søn 28.02.2016
kl. 09:40 - 16:40
Ungdoms Grandprix HU
Rødovrehallen, Rødovre
---
lør 27.02.2016
kl. Hele dagen
Ungdoms Grandprix DU
Søndermarkshallen, Slagelse
---
fre 26.02.2016 - 27.02.2016
kl. 19:30 - 10:00
årgang 2004 pige hyggeaften i klubhuset Sohaib Ali
fre 26.02.2016
kl. 16:30 - 19:30
Kidsvolley Vinterferie træningen ---
tirs 23.02.2016
kl. 19:00 - 21:30
Liga: Middelfart VK hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Jesper
Bolde+gulv: Emil M.+ Archibald + Victor R + ___ +___
Sekretærer: Julie N + ___
E-score: jesper M/Helle
Entré: Henning+Monica.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
man 22.02.2016
kl. 15:30 - 18:30
Kidsvolley Vinterferie træningen Sohaib
man 22.02.2016 - 26.02.2016
kl. 00:00
Vinterferie ---
søn 21.02.2016
kl. 15:00 - 17:00
Liga: B.Marienlyst ude
Marienlystcentret, Odense C
---
søn 21.02.2016
kl. 12:00 - 14:00
Herre 2: Gentofte ude
Kildeskovshallen, Gentofte
Coach: Mitch
søn 21.02.2016
kl. 09:00 - 11:00
Dame 1: Frederiksberg 4 ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Coach: Ergin
lør 20.02.2016
kl. 17:00 - 22:00
HU14 gamer/film hygge
Klubhuset, Ishøj
---
søn 14.02.2016
kl. 13:00 - 16:00
Dame 1: Hillerød hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Coach: Ergin
søn 14.02.2016
kl. 11:30 - 18:15
Kidsvolley level 3
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Coach: Betina
søn 14.02.2016
kl. 10:30 - 14:30
Herre 2: Hillerød hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Coach: Mitch
lør 13.02.2016
kl. 19:00 - 23:00
HU16 møde+klubhushygge
Klubhuset, Ishøj
---
lør 13.02.2016
kl. 17:00 - 19:00
Liga: Hvidovre VK hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Jesper
Bolde+gulv: Emil M.+ Archibald + Victor R + ___ +___
Sekretærer: Julie N + ___
E-score: jesper M/Helle
Entré: Henning+Monica.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
lør 13.02.2016
kl. 12:00 - 16:00
Kidsstævne level 0-1 Hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Sohaib
Coach: Betina
lør 13.02.2016 - 14.02.2016
kl. Hele dagen
liga team meeting
Klubhuset, Ishøj
---
tors 11.02.2016
kl. 18:45 - 20:45
Herre 2: Vestsjælland ude
Korsørhallen, Korsør
Coach: Mitch
tors 11.02.2016
kl. 08:00 - 14:00
Skolestævne 6.-9.klasser
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneledere: ___ + Erling
ons 10.02.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning DU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
søn 7.02.2016
kl. 09:15 - 15:45
Kidsvolley level 3
Bybækhallen, Farum
Coach: Britt
søn 7.02.2016
kl. 08:45 - 15:45
AFLYST - Kidsvolley level 4
Sundbyhallerne, København S
Coach: Sohaib
lør 6.02.2016
kl. 12:00 - 19:00
Ungdoms Grandprix MU hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
fre 5.02.2016
kl. 17:00 - 22:00
Kids fastelavn
Klubhuset, Ishøj
Betina
fre 5.02.2016 - 7.02.2016
kl. 16:30 - 19:30
Elitetræf ungdom
Ishøj Stationsvej 52 v.Burger King, Ishøj
Erling
fre 5.02.2016
kl. 08:00 - 14:00
Skolestævne 4.-5.klasser
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Jesper Maack
tors 4.02.2016
kl. 18:00 - 20:00
HU16 Rødovre her Torsdag
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
man 1.02.2016
kl. 17:00 - 19:00
HU16 træning i Rødovre
Rødovre Gymnasium, Rødovre
spillerne selv
søn 31.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Liga: Randers Novo hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Betina
Bolde+gulv: Emil M+Victor +Niklas +Wiktoria +___
Sekretær: Helle
E-score: Julie
Entré: Henning+Monica.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
lør 30.01.2016
kl. 13:00 - 19:15
Kidsvolley level 4
Buddinge Skole, Søborg
Coach: Sohaib
lør 30.01.2016
kl. 12:15 - 18:45
SM-kampe DU16
Bellahøjhallerne, Brønshøj
---
lør 30.01.2016
kl. 12:00 - 19:00
SM-kampe HU16 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Erling
Coach: Erling
lør 30.01.2016
kl. 10:15 - 15:00
Kidsvolley level 0-1-2
Rødovrehallen, Rødovre
Coach: Betina
fre 29.01.2016
kl. 16:30 - 18:30
HU16 Rødovre her
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
tors 28.01.2016
kl. 19:45 - 21:45
Herre 2: Glostrup IC ude
Hvissingehallen, Glostrup
Coach: Mitch
ons 27.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning DU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
man 25.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
HU16 træning i Rødovre
Rødovre Gymnasium, Rødovre
spillerne selv
man 25.01.2016
kl. 00:00
Kidstræning aflyst
Gildbroskolen, Ishøj
---
søn 24.01.2016
kl. 12:00 - 14:00
Herre 2: Lyngby-Gladsaxe ude
Engelsborghallen, Lyngby
Coach: Mitch
søn 24.01.2016
kl. 08:45 - 16:00
Ungdoms Grandprix DU
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
lør 23.01.2016 - 24.01.2016
kl. 07:00 - 18:00
Pokalfestival 2016
Marienlystcentret, Odense C
---
fre 22.01.2016
kl. 19:00 - 21:00
Liga: Gentofte Volley ude
Kildeskovshallen, Gentofte
---
fre 22.01.2016
kl. 16:30 - 18:30
HU16 Rødovre her
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
ons 20.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning HU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
søn 17.01.2016
kl. 09:30 - 15:00
SM-kampe HU16
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Coach: Erling
søn 17.01.2016
kl. 09:15 - 15:00
Kidsvolley level 0-1 - AFLYST
Hvissingehallen, Glostrup
Coach: Betina
søn 17.01.2016
kl. 08:30 - 16:15
SM-kampe DU16
Bybækhallen, Farum
---
lør 16.01.2016
kl. 14:00 - 16:00
Liga: ASV Århus ude
Århus Gl. Stadionhal, Århus C
---
lør 16.01.2016
kl. 12:00 - 19:30
Kidsvolley level 3 & 4
Søndermarkshallen, Slagelse
Coaches: Sohaib + Britt
lør 16.01.2016
kl. 11:00 - 17:00
Teenvolley 1-2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Monica
Coach HU14: ____
man 11.01.2016
kl. 18:15 - 19:15
Forældremøde DU
Strandgårdskolen, Ishøj
Ergin
man 11.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
HU16 træning i Rødovre
Rødovre Gymnasium, Rødovre
spillerne selv
søn 10.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Dame 1: Ringsted ude
Ringsted Sportscenter, Ringsted
Coach: Ergin
søn 10.01.2016
kl. 12:00 - 14:00
Herre 2: Aarby ude (Udsat)
Aarby Fritidscenter, Kalundborg
Coach: Mitch
søn 10.01.2016
kl. 11:15 - 18:00
Kidsvolley level 3
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Coach: Sohaib
søn 10.01.2016
kl. 09:45 - 16:00
Kidsvolley level 0-1-2 AFLYST
Sørbyhallen, Slagelse
Coach: Betina
lør 9.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Liga: Lyngby hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Jesper
Bolde+gulv: Victor R + Emil M +Archibald + Tatiana + Lucas (kids)
Sekretærer: Emil L + Jesper M + Klara B.
Entré: Henning+Monica.
Speaker/DJ: Sohaib.
Video/statistik:Dines+Erling
lør 9.01.2016
kl. 12:00 - 16:00
Kidsvolley level 4 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Stævneleder: Sohaib
Dommere: Emil J + Jonas M.
lør 9.01.2016
kl. 09:30 - 15:30
Ungdoms Grandprix DU
Rødovrehallen, Rødovre
Coach: Ergin
fre 8.01.2016
kl. 16:30 - 18:30
HU16 Rødovre her
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
ons 6.01.2016
kl. 17:00 - 19:00
Talentcentertræning HU
Rødovrehallen, Rødovre
spillerne selv
lør 2.01.2016
kl. 10:00 - 16:00
Bestyrelsesmøde
Klubhuset, Ishøj
---
lør 19.12.2015
kl. 11:50 - 20:00
Final4 Pokalfinale arrangement
Frederiksberghallerne, Frederiksberg
---
fre 18.12.2015
kl. 17:00 - 19:00
Liga: POKAL SEMI mod Middelfart
Frederiksberghallerne, Frederiksberg
---
fre 18.12.2015 - 19.12.2015
kl. 15:45 - 19:15
Final 4 - klubarrangement for alle
Frederiksberghallerne, Frederiksberg
---
fre 18.12.2015
kl. 00:00
Træning aflyst-fællestur til Final4
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
man 14.12.2015
kl. 18:30 - 22:00
Juleafslutning motion
Gildbroskolen, Ishøj
---
søn 13.12.2015
kl. 08:00 - 17:00
Ungdoms Grand Prix
Sundbyhallerne, København S
---
lør 12.12.2015
kl. 19:00 - 21:00
Liga: Middelfart VK ude
Lillebæltshallen, Middelfart
---
lør 12.12.2015
kl. 17:00 - 22:00
Julefrokost - DU/Dame hold
Klubhuset, Ishøj
---
lør 12.12.2015
kl. 12:15 - 19:15
Kidsstævne level 4
Ny Rosenlundhal, Skovlunde
---
søn 6.12.2015
kl. 12:15 - 19:15
Kidsstævne level 3
Buddinge Skole, Søborg
---
søn 6.12.2015
kl. 10:00 - 12:00
Herre 2 : Hillerød G & I. ude
Sophienborgskolen, Hillerød
---
søn 6.12.2015
kl. 08:15 - 13:15
Kidsstævne level 0-1
Hvissingehallen, Glostrup
---
lør 5.12.2015
kl. 17:00 - 19:00
Liga: Marienlyst hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 5.12.2015
kl. 12:00 - 17:30
Teenvolley 1-2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 5.12.2015
kl. 12:00 - 15:30
Kidsstævne level 2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
fre 4.12.2015
kl. 20:00 - 22:00
Herre 2 : Lyngby-Glads.4 ude
Engelsborghallen, Lyngby
---
søn 29.11.2015
kl. 08:00 - 17:00
Ungdoms Grand Prix ---
lør 28.11.2015
kl. 14:00 - 17:00
Dame 1 : Hillerød G & I. 2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 28.11.2015
kl. 13:00 - 15:00
Herre 2 : Vestsjælland 2 hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 28.11.2015
kl. 12:00 - 20:30
Kidsstævne level 3-4
Søndermarkshallen, Slagelse
---
lør 28.11.2015
kl. 08:45 - 14:45
Kidsstævne level 0-1-2
Sofielundskolen, Holbæk
---
man 23.11.2015
kl. 19:00 - 21:00
Dame 1 : VLI 4 hjemme
Strandgårdskolen, Ishøj
---
søn 22.11.2015
kl. 19:00 - 21:00
Herre 2 : Enghave VK 2 ude
Bavnehøjhallen, København SV
---
søn 22.11.2015
kl. 14:00 - 19:00
Liga: Pokal 1/4 finale
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
søn 22.11.2015
kl. 12:15 - 18:45
Teenvolley 1-2
Buddinge Skole, Søborg
---
lør 21.11.2015
kl. 12:00 - 19:00
SM-kampe U16-hold
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
lør 21.11.2015
kl. 08:45 - 13:45
Kidsstævne level 2
Buddinge Skole, Søborg
---
man 16.11.2015
kl. 08:00 - 14:00
Skolestævne 2.-3.klasser
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
søn 15.11.2015
kl. Hele dagen
Dame 1 : Ringsted IF 2 ude
Ringsted Sportscenter, Ringsted
---
søn 15.11.2015
kl. 08:45 - 15:45
Kidsstævne level 4
Bybækhallen, Farum
---
søn 15.11.2015
kl. 08:30 - 15:00
Kidsstævne level 3
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
søn 15.11.2015
kl. 08:15 - 13:15
Kidsstævne level 0-1 - AFLYST
Bavnehøjhallen, København SV
---
lør 14.11.2015 - 15.11.2015
kl. 07:00 - 17:00
Vestsjælland stævne
Antvorskov Skole, Slagelse
---
tors 12.11.2015
kl. 18:30 - 21:30
Møde for coaches
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
ons 11.11.2015
kl. 19:30 - 21:30
Liga: Hvidovre VK ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
---
søn 8.11.2015
kl. 18:00 - 20:00
Liga: Randers Novo ude
Hyldgårdshallerne, Ikast
---
søn 8.11.2015
kl. 08:00 - 17:00
Ungdoms Grand Prix
Bellahøjhallerne, Brønshøj
---
søn 8.11.2015
kl. 08:00 - 13:30
Kidsstævne level 0-1
Ny Holtehal, Holte
---
lør 7.11.2015
kl. 12:15 - 19:15
Kidsstævne level 4
Sundbyhallerne, København S
---
lør 7.11.2015
kl. 12:15 - 17:15
Kidsstævne level 2
Ny Rosenlundhal, Skovlunde
---
fre 6.11.2015
kl. 20:00 - 23:30
Teambuilding
Klubhuset, Ishøj
---