OPGAVELISTE HJEMMEBANE

Dato / tid:
søn.01.01 til søn.31.12 / kl.00:00-00:00
Hvem: Sted:
Ishøj Idrætscenter

Info:

NEDENFOR er vores liste over hvem der skal løse opgaver som dommere, sekretærer, stævneledere, boldlangere osv. osv. når vi er værter på hjemmebane. Giv besked hvis I bytter med en anden, så listen altid er korrekt.

BELOW our list on who has which tasks as secretaries, referees, ballcatchers etc.etc. at home arrangements. To have an always correct list, please notify us if you change with another.

Redigeret af klubsekretæren / edited by the club secretary: Maibritt Skouborg, post@ishojvolley.dk, telefon 2015 2635.

Beskrivelse af opgaver finder du i denne sektion: http://ishojvolley.dk/kampe/staevneledelse/
Ved større arrangementer er der særskilte arbejdsplaner – som man finder i medlemssektionen her http://ishojvolley.dk/medlemsinfo/arbejdsplaner/
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
Lør. 14.jan: Ungdoms Grand Prix, Ishøj IC
Stævneleder: Erling.

lør 21.jan: Seniorstævne, Ishøj IC
Stævneleder: _________
D1: Roskilde kl.13: 2 dommere fra H2 _________ + 2 sekretærer fra H2 __________
H2: Aarby hjemme kl.15: 2 dommere fra D2 _________ + 2 sekretærer fra D2 __________
Liga: Lyngby-Gladsaxe kl.17:
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Emil Maack + Victor Rasmussen
2 hjælpere fra DU14: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: ___________ + ____________

lør 28.jan: Seniorstævne, Ishøj IC
Stævneleder: Henning_________
D1: Ringsted kl.13: 2 dommere fra H2 Jonas/Sohaib + 2 sekretærer fra H2 Emil/Sebastian____
H2: Himmelev kl.15: 2 dommere fra D2 Wiktoria/Julie R + 2 sekretærer fra D2 Helle/Sofie___

man 6.feb: HU18 SM-kampe, Gildbroskolen
kl.18 bane 1: 2 dommere fra D2 _________ + 2 sekretærer fra DU14 __________
kl.18 bane 2: 2 dommere fra D2 _________ + 2 sekretærer fra DU14 __________
kl.19 bane 1: samme som kl. 18
kl.19 bane 2: samme som kl. 18

tors 9.feb: Skolestævne 6.-9.klasser, Ishøj IC
Stævneleder: Erling
tors. 9.feb. Liga: Gentofte Volley kl.19. Ishøj IC:
2 hjælpere fra kidsvolley: Valdemar + ____________
2 hjælpere fra HU14: Yassine Barakat + Ollie Rydahl
2 hjælpere fra DU14: Sylvia + Barbara
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: ___________ + ____________

tors 16.feb: Skolestævne 4.-5.klasser
Stævneleder: Sohaib

lør 18.feb:
H2, Ishøj IC
Stævneleder: Henning_________
H2: VLI kl.15: 2 dommere fra D2 Annamaria + 2 sekretærer fra D2 Helle + Gurlin

Liga : Hvidovre VK hjemme kl. 17:
2 hjælpere fra kidsvolley: Sara + ____________
2 hjælpere fra HU14: Emil Maack + Niklas
2 hjælpere fra DU14: Matilde + Lina + Ida (reserve)
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: Julie L + Wiktoria

tirs 21.feb: Liga: Middelfart VK kl.19, Ishøj IC
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Niklas Marcussen + Manjosh Singh
2 hjælpere fra DU14: Kristina + Tatiana
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: Wiktoria + ____________

Lør. 5.mar: Ungdoms Grand Prix, Ishøj IC
Stævneleder: Sohaib eller Erling.

man 6.mar: D1, Gildbroskolen
Stævneleder: Henning_________
D1: Hillerød kl.19: 2 dommere fra H2 _________ + 2 sekretærer fra H2 __________

Lør. 11.mar: kidsvolley level 0-1-2, Ishøj IC
Stævneleder: Betina.

man 13.mar: DU18 SM: Gentofte hjemme
Stævneleder: Mitch. 2 dommere fra H2 _________ + 2 sekretærer fra H2 __________

lør 18.03.2017 – 19.03.2017 Kids & Teentræf, Ishøj Idrætscenter
se medlemsinfo > arbejdsplaner
Søndag den 19.marts: Liga: 1.semifinale Marienlyst Odense
Stævneleder: Betina
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Niklas Marcussen +
2 hjælpere fra DU14: ________ + _________
2 hjælpere fra HU16-18: Sebastian Fugmann + Martin Dynt
2 hjælpere fra DU16-18: Wiktoria Zielinska + Julie Lomholt

man. 20.mar: Seniorstævne, Gildbroskolen
Stævneleder: Rafal.
H2: Glostrup kl.19: 2 dommere fra D2 _________ + 2 sekretærer fra D2 Gurlin + Sofie

søn 26.mar: DU14 SM-kampe, Ishøj IC
Stævneleder: Sohaib.

søn 26.mar: Seniorstævne, Ishøj IC
Stævneleder: Mitch
D1: Frederiksberg kl.16: 2 dommere fra H2 _________ + 2 sekretærer fra H2 __________

Torsdag den 30.marts: Liga: 4.semifinale Marienlyst Odense
Stævneleder: Betina
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Emil Maack +
2 hjælpere fra DU14: ________ + _____
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: ___________ + ____________

Lør. 2.apr: kidsvolley level 3, Ishøj IC
Stævneleder: Betina.

Torsdag den 6.april: evt. 1. bronzekamp mod Hvidovre VK
Stævneleder: Betina
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Emil Maack +
2 hjælpere fra DU14: ________ + _____
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: ___________ + ____________

Onsdag den 12.april: evt. DM-finale mod Gentofte
Stævneleder: Betina
2 hjælpere fra kidsvolley: ___________ + ____________
2 hjælpere fra HU14: Emil Maack +
2 hjælpere fra DU14: ________ + _____
2 hjælpere fra HU16-18: ___________ + ____________
2 hjælpere fra DU16-18: ___________ + ____________

fre 21.04.2017 – 23.04.2017 DM for U14, Ishøj IC
se medlemsinfo > arbejdsplaner

søn 30.apr: Seniorstævne, Ishøj IC
Stævneleder: Mitch
D1: Holbæk kl. 12: 2 dommere fra H2 _________ + 2 sekretærer fra H2 __________

lør 20.maj: SM i teenvolley, Ishøj IC
Stævneleder: Sohaib

fre 1.06.2017 – 3.06.2017 Beach Tour, Ishøj Strand
se medlemsinfo > arbejdsplaner

søn. 11.juni: Venskabsstævne næste sæson, Ishøj IC
Stævneleder: Erling

Sidste tilmeldingsfrist: Ingen - det er aftalt på forhånd

Ansvarlige: Klubsekretær

Evt.kontakttelefon: 2015 2635

Se hvem der mere kommer til arrangementet:

Indlæser kort...